Subspace Star Trek fanklub
Subspace Star Trek fanklub

TNG: Time's Arrow v kině Bohumín

Také letos se nám, díky Koraxovým skvělým schopnostem, podařilo získat práva na promítání startrekové epizody v kině. Po úspěšné projekci dvojepizody TNG: All Good Things, která proběhla loni v srpnu v rámci oslav patnáctiletého výročí fungování našeho klubu, se letos promítalo v bohumínském kině znovu, a to u příležitosti 45. výročí začátku vysílání seriálu Star Trek. Zde na stránkách jste si většinovým počtem hlasů zvolili dvojepizodu Time’s Arrow, kterou jste si mohli v sobotu 28. května v kině vychutnat, a to v anglickém znění s titulky.

Stejně jako před rokem byla akce i letos započata klubovým obědem v bohumínském Belfast Pubu nedaleko kina. Sešli jsme se sice v méně hojném počtu, ale najedli se stejně dobře a plně jako loni – pizzy velké jako kola od vozů nikdy nezklamou, stejně tak žebírka nebo hamburgery z pravého masa! V dobré náladě a dobrém rozpoložení, s žaludky plnými, jsme se z pubu vydali do kina. Věc, která naší akci však, na rozdíl od loňské, nepřála, bylo počasí – slunko na nás ani nevykouklo, zatímco dešťové kapky si užívaly svou vládu nad městem Bohumín. A to bohužel po celý den.

Projekce začala lehce po čtrnácté hodině a protože se nás sešlo asi  jen patnáct, mohli jsme si vybrat z celé nabídky sedadel v kině, většina se nás tedy sesedla v horní části, v posledních řadách – když už Star Trek v kině, tak pěkně z těch nejlepších míst. Promítání, s malou přestávkou mezi jednotlivými epizodami, trvalo zhruba do šestnácti hodin, bylo zakončeno potleskem (trochu vlažným, bylo nás přece jen velmi málo) a pořízením hromadné fotografie účastníků ve foyer kina.

Poté jsme se všichni přesunuli do klubovny hasičské zbrojnice v Ostravě-Heřmanicích, kde byla na programu ještě Koraxova přednáška věnovaná pětačtyřiceti letům vysílání Star Treku a mapující historii jednotlivých ST seriálů. Posilněni čokoládovými perníčky, sušenkami a krówkami jsme vyslechli přednášku a formou ne-zapeklitých testových otázek porokovali o startrekovém světě, abychom se po šesté hodině podvečerní odebrali zase tam, kam se trekkies občas odebrat musejí – do svých domovů.

Za celý klub a všechny účastníky akce bych zde chtěla poděkovat Koraxovi za zorganizování promítání a svéhlavost, s níž se do tohoto typu akce již druhý rok po sobě ve jménu kréda „Nikdy neustup, nikdy se nevzdej!“, pustil. Je jen škoda, že se nás při promítání nesešlo více, když už k uskutečnění této ojedinělé startrekové projekce v kině došlo a dal si s jejím zařizováním práci. Přišli jste o hodně, přátelé, Star Trek v kině stojí za to.

thestral, 31-05-2011
blog comments powered by Disqus


Chystané akce