Subspace Star Trek fanklub
Subspace Star Trek fanklub

Filmy

Na motivy Star Trek seriálů bylo v průběhu posledních jedenatřiceti letech natočeno jedenáct filmů – šest s posádkou Klasické série, čtyři s Picardem na můstku a poslední film opět představuje posádku klasické Enterprise, tentokráte ovšem v novém obsazení a „resetovaném“ vesmíru. Star Trek filmy nikdy nepatřily ke špičce kinematografických počinů, rozhodně ale důstojně drží při životě jeden fenomén, bez kterého by byl život zas o něco chudší.

Film (The Motion Picture)

Vesmírem se pohybuje neznámé těleso, ničící vše, co mu stojí v cestě. Posádka Enterprise, včele s kapitánem Kirkem a panem Spockem, se znova vydává do hlubin vesmíru zabránit mu v dosažení svého cíle – Země.

Khanův hněv (The Wrath of Khan)

Enterprise plná kadetů s admirálem Kirkem na palubě na cvičném letu naráží na Kirkova dlouholetého nepřítele – Khana. Toho Kirk před lety vysadil na nehostinné planetě. Khan získá vesmírnou loď Federace, s jejíž pomocí získá zbraň ohromné síly, kterou chce použit jako nástroj své msty.

Pátrání po Spockovi (The Search for Spock)

Doktor McCoy zjišťuje, že mu Spock před svou smrtí předal Katru, spirituální podstatu své osobnosti, která v něm žije dál. Důstojníci lodi Enterprise ukradnou z doku, a letí vyzvednout na planetu Genesis Spockovo zregenerované tělo, do kterého chtějí jeho Katru navrátit a zachránit tak život nejen McCoye, ale i Spocka.

Návrat domů (The Voyage Home)

K Zemi se přibližuje sonda neznámého původu, která neutralizuje veškeré zásoby energie, na které narazí. Spock zjistí, že se sonda pokouší navázat kontakt s dávno vyhynulými velrybami – se svými kolegy se tedy v ukradené klingonské lodi vydává zpět do 20. století, kde se pokouší párek velryb získat a zachránit tím lidskou civilizaci.

Nejzazší hranice (The Final Frontier)

Posádka nově postavené Enterprise se vydává na Nimbus, tak zvanou „Planetu Galaktického míru“, kde má za úkol vyřešit nejistou situaci, ve které figurují i rukojmí. Spock zanedlouho zjistí, že vůdcem nepřátelských sil je jeho nevlastní bratr, a ten už má s Enterprise vlastní plány.

Neobjevená země (The Undiscovered Country)

V předvečer uzavření mírové dohody Federace s Klingony je klingonský kanclér Gorkon zavražděn. Co víc, vypadá to, že atentát má na svědomi posádka Enterprise. Záhy se ukazuje, že soud, před který je kapitán Kirk a doktor McCoy postaven zdaleka není to jediné, co atentát způsobil…

Generations (Generations)

Kapitán Picard a jeho posádka se staví proti pološílenému vědci, který se chce za cenu milionů životů nevinných lidí dostat zpět do pásma procházejícího vesmírem, ve kterém může žít šťastný život. Picard se nakonec musí obrátit i na svého předchůdce – Jamese Kirka, který se po jeho boku Soranovi postaví.

První kontakt (First Contact)

Posádka Enterprise se vrací na zemi 21. století, kde chce překazit záměr borgů – ti se snaží se znemožnit první let warpem a zabránit tak prvnímu kontaktu lidí s Vulkánci, který nakonec vedl ke vzniku Federace.

Insurrection (Vzpoura)

Picard, Dat a jejich druzi se staví za práva malé skupinky lidí, které se zaslepená Federace snaží tajně přesunout mimo jimi kolonizovanou planetu, která má na své obyvatele blahodárné regenerující účinky.

Nemesis (Nemesis)

Picard čelí se svou posádkou jemu doposud neznámému, velice osobnímu nepříteli, jenž stojí v čele Romulanského impéria a který je řízen osobními tužbami po mstě.

Star Trek (2009)

Reset Star Trek vesmíru režiséra JJ Abramse. Kapitán Kirk, pan Spock a posádka vesmírne lodi Enterprise se v časově komplikovaném příběhu staví proti pohnutému Romulanovi, který se Spockovi touží pomstít za osud své rodiny, který podle něj Spock zmařil.

Do temnoty (Into Darkness)

Kapitán Kirk čelí Khanovi, jenomu ze svých vůbec nejnebezpečnějších nepřátel, který, hnán nenávistí touhou po pomstě, ukradne nejpokročilejší loď Hvězdné flotily, kterou neváhá použít jako zbraň hromadného ničení a je jen na posádce Enterprise mu v tom zabránit.

Do neznáma (Beyond)

Enterprise je zničena neznámou silou a posádka uvězněna na planetě ovládané nelístostným protivníkem odhodlaným pomstít se Federaci za příkoří, která mu způsobila.Chystané akce