Subspace Star Trek fanklub
Subspace Star Trek fanklub

Proč nesnáším Star Trek

Toto je přepis obsahu přednášky „Proč nesnáším Star Trek“.

Možná už víte, že náš klub Subspace je nejstarším startrekovým klubem v České republice. Co ale asi ještě nevíte je, že ho v roce 1995 založil milý člověk a velký nadšenec do scifi a Star Treku, ostravský rodák Pavel Pabjan. Jeho snem bylo mít Star Trek klub, do kterého by mohl chodit. Což se mu, jestli můžeme soudit, povedlo opravdu na výbornou – klub sice v roce 2008 změnil jméno z Domionu na Subspace, ale stále funguje!

Krom dobrého scifi (a Star Treku především) měl Pavel rád taky dobrý čaj a hlavně humor ve všech jeho podobách – až po ten nejsušší a nejčernější. Přednášky si dělal jen nerad, nejlépe se cítil mezi blízkými kamarády, ale když už se konečně k nějakému veřejnému výstupu odhodlal, stálo to vždycky za to – Pavel totiž věděl, CO a JAK říct.

Před mnoha lety si na jeden z Festivalů Fantazie připravil kontroverzní přednášku nazvanou Proč nesnáším Star Trek. Od někoho, kdo si založí Star Trek klub opravdu odvážné, co myslíte? Účast byla značná a publikum ho za jeho břitkou, ironickou kritiku všeho startrekového skoro vyneslo v zubech – a milovalo ho. Pavel to totiž s lidmi uměl.

Dalo velkou práci ho přesvědčit, aby si přednášku ještě jednou zopakoval, ale nakonec se to povedlo a Pavlův dokonalý výstup nazvaný Proč nesnáším Star Trek byl před české fanoušky uveden ještě jednou, a to na Koprconu 2012. Tehdy už jsme neponechali nic náhodě a celá přednáška byla zaznamenána – pro příští generace a taky pro vás, kteří se s ní teď můžete seznámit. S ní a taky s naším skvělým kamarádem Pavlem, zakladatelem Subspace a jedním z nejvíc cool lidí, co byste mohli znát, ale který už bohužel není mezi námi.

Tož ať se vám Pavlova přednáška líbí a zasmějete se – protože o to, aby se člověk dobře pobavil, přece jde v životě nejvíc, ne?

korax, 03-02-2018
blog comments powered by Disqus


Chystané akce