Subspace Star Trek fanklub
Subspace Star Trek fanklub

Klingon Academy

Před dávnými časy v jedné předaleké zemi (Amerika) vydala Interplay simulátor Starfleet Academy. Ten ale potřeboval změny. A jaký by to byl simulátor bez válkychtivých Klingonů. Výsledkem byl Klingon Academy.

Jste kadet Klingonské Akademie a plníte různé úkoly svých nadřízených, generála Changa ze Star Trek VI nevyjímaje. Klingon Academy je sice hra na šest CD, nicméně většinu z toho zabírají filmečky, které se zabývají dějem. Mise jsou celkem zajímavé a nejednou budete muset zapojit mozek. Začínáte tedy s malou fregatou, posttupně se stáváte víc a víc slavným a s vašimi úspěchy, pochopitelně, roste i síla vaší lodi. Hra se ovládá z vesmíru, tedy buď vidíte svou loď, nebo ne, v obou případech navíc vidíte vesmír kolem a ovládací panely.

Instalace probíhá v pohodově , spouštění také není nijak extra dlouhé. Oproti jiným, stejně starým hrám bylo nahrávání poněkud zdlouhavé, nicméně trpělivý uživatel je záhy velmi pěkně odměněn.

Když už jsme u popisu toho, jak KA vypadá, pojďme si něco říct o grafickém kabátku hry. Při standardním nastavení KA nevypadá moc vábně, ale když si přepnete rozlišení a hlavně kvalitu textur, vypadá to mnohem lépe. Grafika je tedy na úrovni průměru, vyjímaje textury, ovšem.

Co se týče zvukových vlastností, nemá se Klingon Academy za co stydět. Dabing se pohybuje kolem lepšího průměru a hudba také nezní špatně.

Co říci závěrem? Klingon Academy rozhodně není špatná hra, pokud se zajímáte o Star Trek „lítací“ záležitosti, je to pro vás celkem jasná volba. Jen kdyby u nás byla pohodlněji k sehnání.

jesterka, 04-08-2010
blog comments powered by Disqus


Chystané akce