Subspace Star Trek fanklub
Subspace Star Trek fanklub

Information Times Pack

Information Times je pro náš klub – tedy klub Subspace a potažmo i UPKB Dominion de facto tradiční záležitostí. Nedávno jsme se ale rozhodli publikaci tohoto scifi magazínu na nějaký čas pozastavit. V souvislosti s tím jsme pak připravili souhrnné vydání všech dosud vydaných čísel – a je tedy rozhodně co číst.

(ODKAZ POD TEXTEM)

Ještě před tím, než nabídnu odkaz na stažení PDF, rád bych celou záležitost Timesů trochu uvedl. Krátce poté, co jsem v začal v UPKB spolupracovat s Johansonem, probírali jsme i klubový měsíčník – Information Times – ten se v té době stával z jednoho měsíčně vydávaného listu informací ohledně dění okolo Star Treku u nás. Při diskusi, jak by se dal tento měsíčník vylepšit jsme se dohodli, že se pokusíme připravit obsáhlejší číslo. A tak přišlo na svět první číslo nových Information Times.

Když jsem začal na Timesech pracovat, ani jsem nečekal, že mě jejch příprava bude tak bavit a že budeme magazín vydávat takovou dobu – vždyť už je to přece jen nějaký ten pátek. Samozřejmě ani první, ani desáté číslo nebylo dokonalé – jednak jsme se museli naučit k magazínu správně přistupovat, jednak původní metoda přípravy ve Wordu také nebyla tím pravým ořechovým. Až s postupem času z nás začaly padat texty s o něco menším počtem pravopisných chyb a až když jsme začali používat moderní software na sazbu textu, začaly i Timesy vypadat k světu (historicky nejodfláknutější číslo je pak číslo 7, které nemá dokonce ani obálku, i tak jsem jej ale do PDF nakonec zařadil). První desítka čísel tak většině z nás vyvolá na obličeji úsměv – ať už kvůli neopravovaným a narychlo psaným textům nebo na koleně dělané sazbě do Wordu.

S postupem času jsme si ale s Timesy hráli čím dál tím víc – začali jsme, alespoň zlehka, po sobě texty číst, používat modernější nástroje a i nad grafikou jsme více přemýšleli. Když se teď na výsledky naší práce podívám, i přes otcovský vztah k nim mi nemůže uniknout jejich viditelné zlepšení.

V průběhu „života“ Timesů samozřejmě došlo k řadě změn – z původně jednou za měsíc vydávaného magazínu se v zájmu zkvalitnění obsahu s postupem času stal dvouměšíčník, podobně je na tom i způsob jeho nabízení fanouškům – nejprve totiž šlo o informačník určený výhradně členům klubu. A když jsme u těch klubů: pokud jste o Timesy alespoň párkrát zavadili pohledem, nemohli jste si nevšimnout změny jména fanklubu, který časopis vydává. Ano, Timesy byly jednou z hlavních věcí, které jsme se rozhodli při „transformaci“ klubu zachovat. Šlo o pro nás do jisté míry prestižní záležitost, kterou jsme se lehce lišili od ostatních fanklubů, ačkoli mnohé z nich také nabízejí nějakou formu tištěných materiálů.

Co říci na závěr? Hodně jsem přemýšlel, zda všechna čísla skutečně vydat, zda Vám nabídnout možnost pobavit se našimi amatérskými začátky a snad Vás i trochu inspirovat. Nakonec jsem si ale řekl „proč ne“, přece jen jde hlavně o zábavu – a věřte, že já jsem se při přípravě Information Times skvěle bavil.


INFORMATION TIMES PACK (100 MB)

korax, 21-08-2010
blog comments powered by Disqus


Chystané akce