Subspace Star Trek fanklub
Subspace Star Trek fanklub

Od Prvního kontaktu po Klasickou sérii

Toto je přepis obsahu přednášky „Od Prvního kontaktu po klasickou sérii“.

Doba mezi Prvním kontaktem a událostmi popsanými v seriálu Enterprise není moc známá. Stejně tak události související s Romulanskou válkou jsou dodnes pro mnohé zahaleny tajemstvím. Poslechněte si, jak to vlastně bylo.

Před nějakou dobou se mi do rukou dostala opravdu výjimečně dobře napsaná kniha „Federation – First 150 Years“, která mne nadchla natolik, že jsem si udělal čas a prošel bezpočet různých informačních zdrojů, kanonických i nekanonických a na jejich základě jsem připravil dvě přednášky, které jste si krom Subspace mise mohli poslechnout i na Trekkenu a Trekfestu.

Hned ze začátku příprav mi ale došlo, že půjde o fakty dost nabitou hodinku a že připravovat odrážkovou prezentaci pro něco takového prakticky nemá smysl – stejně tak by bylo nezáživné pozorovat mě, jak přednáším z vytištěného papíru. Nakonec jsem tak došel k tomu, že bude nejlepší připravit přednášky ve formě videa – jednak jsem mohl dobře naložit s pro přednášku vymezeným časem (všechny informace bych z patra zřejmě za v limitu uvést nestihnul), jednak jsem tím docela dobře „donutil“ obecenstvo pouze poslouchat a přednášku nepřerušovat s tím, že dotazy mohou proběhnout ex post. No a nakonec jsem si mohl dovolit ten komfort a sednout si na vlastní přednášce do obecenstva.

Protože už jsem přednášky měl několikrát a opakovat se je chystám už jen na letošním Trekkenu, tak jsem se na základě řady dotazů ohledně jejich dostupnosti online rozhodl nahrát je na YouTube – bavte se dobře!

korax, 13-08-2015
blog comments powered by Disqus


Chystané akce